eatrunlove.pl_47584251_544163262767585_6168187812502275470_n.jpg

 

Fotografująca wszystko wokół. Wegetarianka.Kociara.Biegająca za wszystkim co warte uwagi.

Uzależniona od adrenaliny, pozytywnych wrażeń i wszelkich estetycznych doznań.

Jak podbić internet? Recenzja książki Aimme Song

Jak podbić internet? Recenzja książki Aimme Song

Ta pudrowo różowa, wydana w kwadracie, 207 -stronicowa książka podbiła świat Instagrama i blogosfery, i na stałe umocniła pozycję jej autorki.

 konradjakubowski.com / kamilalewdanska.com

Boicie się różowych książek i omijacie je szerokim łukiem?:) Tej zdecydowanie nie powinnyście. Dlaczego?

Aimme Song to obecnie jedna z najbardziej znanych i wpływowych blogerów / influencerów na świecie. Na Instagramie śledzi ją jakieś kilka milionów ludzi, podobne ilości odwiedzin ma miesięcznie na blogu. Nic wam nie mówią te dane? To może bardziej przemówi do was fakt, że magazyn Forbes uznał ją za jedną z najbardziej wpływowych osób w branży modowej przed trzydziestką, a sama Aimee siada w pierwszych rzędach na pokazach topowych projektantów (w niektórych nawet występuje w roli modelki).

 konradjakubowski.com / kamilalewdanska.com

Jej Instagram na tyle podbił serca internautów na całym świecie, a autorka postanowiła zebrać wszystkie doświadczenia jakie zebrała w swojej karierze (bloga prowadzi od ponad 2008 roku) oraz te które zdobyła prowadząc swój pełen kolorów profil na Instagramie, że wydała go w formie książki.

Przyznam, że dwie kwestie wpłynęły na to, że tak spodobała mi się ta książka. Pierwszy to fakt, że instagram jest moim absolutnym faworytem jeśli chodzi o wszelkie media społecznościowe i go po prostu uwielbiam. Treść złożona głównie ze zdjęcia, do tego krótki komentarz i często oznaczenie miejsca gdzie powstało. To wystarczyło żebym kompletnie zwariowała na punkcie Instagrama i by stało się moim ulubionym kolorowym oknem na cały świat. Instagram stał się w szybkim czasie ulubionym kanałem, dzięki któremu mogę na bieżąco dzielić się z wami fajnymi momentami.

 konradjakubowski.com / kamilalewdanska.com

Drugi fakt jest taki, że książka jest wyśmienicie wydana. Przemyślana, konkretna i najzwyczajniej w świecie ładna. Widać od razu że nad jej wydaniem czuwał sztab doświadczonych ludzi i pomogło doskonałe wyczucie estetyki Aimme. Uwielbiam do niej zaglądać co jakiś czas, nawet teraz kilka miesięcy po jej  przeczytaniu od deski do deski i zerkać na jej piękne, przemyślane stylizacje i staranne kompozycje zdjęć.

 konradjakubowski.com / kamilalewdanska.com

Na czym więc polega fenomen tej książki? Autorka krok po kroku radzi jak “Wyróżnić swoje zdjęcie wśród miliona selfie wrzuconych codziennie na Instagrama” w przyjemny i prosty sposób tłumaczy od podstaw jak edytować, wgrywać i tagować zdjęcie żeby zdobywały jak największą popularność. Przestrzega przed wrzucaniem miliarda selfie z kolejnymi dziubkami, czy czego unikać i w jakich sytuacjach zupełnie nie warto ich robić (chociaż część tych założeń jest dla mnie zupełnie oczywista:)

 konradjakubowski.com / kamilalewdanska.com
 konradjakubowski.com / kamilalewdanska.com

Aimme która kończyła projektowanie wnętrz i od nich zaczęła właśnie prowadzenie bloga, zwraca uwagę swoich czytelników właśnie na detale, na umiejętność dostrzeżenia ich w przestrzeni, na kompozycję czy podstawowe funkcje jak ekspozycja i jakich filtrów użyć by uzyskać najlepszy efekt. Każda z tych rad jest solidne wytłumaczona  i poparta jej zdjęciami z najróżniejszych zakątków świata. W tej książce zdradza wiele sekretów odnośnie tego jak zbudować własną markę w internecie i jak się poruszać w internetowcyh #hasztagach.

 konradjakubowski.com / kamilalewdanska.com

Najprzyjemniejsza i obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów Instagrama i social mediów (no i oczywiście najładniejsza). Nie da się oprzeć wrażeniu, że jej autorka jest niesamowicie pozytywną, poukładaną osobą z masą pomysłów na siebie i swoje życie. Inspirująca i pokrzepiająca historia w formie poradnika. Owszem, nie jest to książka która zmieni Twoje życie. Wystarczy, że jest w stanie zmienić twoje myślenie na temat tego co i jak publikujesz w sieci.

Blog autorki książki

Instagram Aimme

Mój Instagram

Wegańskie Rafaello

Wegańskie Rafaello

Tosty z guacamole

Tosty z guacamole