eatrunlove.pl_47584251_544163262767585_6168187812502275470_n.jpg

 

Fotografująca wszystko wokół. Wegetarianka.Kociara.Biegająca za wszystkim co warte uwagi.

Uzależniona od adrenaliny, pozytywnych wrażeń i wszelkich estetycznych doznań.

Znajdź coś pięknego w swoim otoczeniu

Znajdź coś pięknego w swoim otoczeniu

Kiedyś przeczytałam fajny artykuł, który pamiętam do tej pory. Pojawił się w którymś piśmie kobiecym, nie pamiętam czy w Glamour czy Elle bo trochę czasu już od tego czasu minęło. Pisali o tym, że coraz więcej osób zaczyna doceniać to co ma w swoim otoczeniu. Wiadomo, 2-3 dniowy wypad do jakieś europejskiej stolicy jest zawsze świetną opcją, ale co jeśli nie mamy dodatkowych funduszy na taką podróż, a chcemy zobaczyć i przeżyć coś pięknego?

photo (46 of 46).jpg

Otóż autor artykułu sugerował, żeby dokładnie poznać to co mamy w swojej okolicy.  Zwiedzić swoje miasto jak turysta i postarać się spojrzeć na nie innymi oczami. Ja stwierdziłam, że zakres takich poszukiwań warto rozszerzyć o atrakcje w otoczeniu około 100 km od Szczecina i w tym obrębie szukać niebanalnych miejsc. Stworzyłam wstępną listę miast, które warto odwiedzić niskim kosztem i systematycznie będę wam je pokazywać na blogu.

 

Nowe Warpno wybraliśmy jako pierwsze z listy. Położone niedaleko Szczecina (około 40 km) o którym już od wielu osób słyszałam, że jest zadbane z niesamowicie staranną i odnowioną architekturą i ma klimat nadmorskiego miasteczka. Faktycznie od razu gdy wysiedliśmy w jego centrum ( a uwierzcie mi jest na tyle niewielkie, że na parkingu od razu zrozumiecie że znajdujecie się w centrum Nowego Warpna) zwróćcie uwagę na zadbane elewacje kamienic i zabytkowe budynki ( z początków XIX wieku) w tym ratusz i neogotycki kościół. Dodatkowo to małe miasteczko ma przepiękne starannie odnowione nabrzeże, punkt widokowy i widok na zalew szczeciński. Niedaleko Nowego Warpna znajduje się Pałac w Karsznie którego tym razem nie udało nam się zobaczyć i przepiękna imponująca skarpa w Miroszewie.

Taki trip nie zajmie wam więcej jak kilka godzin, idealny na jakiś słoneczny weekend, a uwierzcie mi poczujecie się jakbyście jedną nogą byli nad morzem, a drugą w spokojnej, oderwanej od wszelkiego poczucia czasu zadbanej małej miejscowości w której czas się zatrzymał, a wy na spokojnie i bez pośpiechu możecie chłonąć jej urodę. Bardzo przyjemna i zadbana miejscowość z wyjątkową architekturą, myślę,że jak się tam wybierzecie to na pewno zrobi na was przyjemne wrażenie.

 

Jest jeszcze kilka miejsc na mapie wokół Szczecina na których mi zależy by je w końcu zobaczyć. Dajcie znać czy chcecie dodać coś od siebie do tej listy! 

Sunny Days

Sunny Days

Kilka książek kulinarnych, które polecam

Kilka książek kulinarnych, które polecam