eatrunlove.pl_47584251_544163262767585_6168187812502275470_n.jpg

 

Fotografująca wszystko wokół. Wegetarianka.Kociara.Biegająca za wszystkim co warte uwagi.

Uzależniona od adrenaliny, pozytywnych wrażeń i wszelkich estetycznych doznań.

Warsztaty z tworzenia  Flower Box'a

Warsztaty z tworzenia  Flower Box'a

Podziwiałam od dawna ich kompozycje na Instagramowych zdjęciach. Uwielbiałam patrzeć na regularne, równo ułożone kwiaty w przepięknych pudełkach, które według tego co słyszałam, potrafią cieszyć oczy tygodniami, zachowując świeżość i ozdabiając wnętrza. Uwielbiam kwiaty, ale niestety posiadanie wszędobylskiego kota ogranicza zdecydowanie moje możliwości. Opcje, które są możliwe przy tak ciekawskim rudym zwierzaku to szklana mini szklarnia z Ikea, która skutecznie go blokuje i kompozycje z kwiatów, które zmieszczą się za szklaną gablotką mojej pięknej witryny między książkami. Miejsce które mają tam pomiędzy książkami do dyspozycji to jakieś 30 cm przestrzeni.  Od dawna myślałam, że to doskonałe miejsce by wkomponować tam pięknego flower box'a z pudrowymi różami.

W Szczecinie tworzeniem takich kompozycji zajmuje się od lat pracownia Natalii - Marigoldflowers - gdzie wystarczy jej doba, by zrealizować wybrany przez was flower box ( poza tymi dostępnymi na stronie możecie po uzgodnieniu z nią zrealizować swoje własne zamówienie), od dłuższego czasu podziwiałam jej zamknięte w ozdobnych estetycznych bukietach kompozycje, więc gdy dowiedziałam się że organizuje u siebie warsztaty z ich tworzenia z radością wzięłam w nich udział.

Nie martwcie się, jeśli tym razem nie udało się wam na nie dostać, ogromne zainteresowanie sprawiło, że Natalia planuję organizację kolejnych warsztatów, w tym jedne których nie mogę się doczekać, bowiem w czerwcu ma w planach warsztaty z plecenia wianków na głowę:)

Wracając do tematu szkolenia z tworzenia flower box'a, wygląda to tak, że każda uczestniczka warsztatów po wcześniejszym e- mailowym uzgodnieniu wybierała rodzaj i kolor kwiatów z których stworzy swój bukiet. Najczęściej wybierane kwiaty do takich kompozycji to czerwone albo pudrowe róże albo subtelne wiosenne goździki. Kolejnym wyborem jest pudełko, w których chcecie wyczarować bukiet. Wnętrza naszego mieszkania utrzymane są w bielach i szarościach, stąd wybrałam proste, białe i eleganckie białe pudełko z estetycznym złotym logiem marki Marigold Flowers, które idealnie komponuje się z całą domową przestrzenią i dodaje eleganckiego charakteru wnętrzu.

Na miejscu w pracowni Natalii czekały na nas przygotowane materiały a my dzięki jej cierpliwym wskazówkom zaczęłyśmy tworzyć swoje box'y.  Wystarczyła godzina by przekazać nam wiedzę potrzebną by stworzyć własną kompozycję. Każda z dziewczyn robiła to w swoim tempie, miło przy tym spędziłyśmy czas rozmawiając o różnych sprawach. Wyjątkowości dodawał fakt, że pracownia Marigold mieści się w przepięknych wnętrzach jasnej, słonecznej, przedwojennej kamienicy z genialnie odrestaurowanymi sufitami, balkonem jak z poprzedniej epoki co jeszcze przyjemniej potęgowało estetycznie doznania tego dnia. Po około godzinie każda z uczestniczek miała w ręku swój flower box.

Jeśli zastanawiacie się nad taką formą przygotowania bądź podarowania komuś bukietu, to naprawdę nie powinniście mieć obaw. Każda ceniąca estetyczne i eleganckie bukiety kobieta będzie z nich zadowolona. Wyglądają niesamowicie elegancko, utrzymują się tygodniami i przez opakowanie nie ma problemu w jaki sposób je przechowywać. Oglądałam na warsztatach różne flower boxy i każdy, mimo że zupełnie inny wyglądał naprawdę pięknie. Uprzedzam wszystkie te dziewczyny, które boją się o swoje manualne zdolności, że nawet ja sobie z nim poradziłam, a naprawdę nie mam w temacie żadnego pojęcia, jestem w tworzeniu wszystkiego dość niecierpliwa i tak jak w życiu tak przy robieniu czegokolwiek lubię gdy to po prostu dzieje się “szybko” bo taka jest moja natura.

Warsztaty i tworzenie tej pudrowej kompozycji stało się więc dla mnie okazją do spotkania kilku szczecińskich blogerek,   Joannavi.com  i Monabyfashion  

A wszystko to było możliwe dzięki - Marigoldflowers -  Uwielbiam takie twórcze spotkania w kobiecym gronie, mam cichą nadzieję, że w Szczecinie nie zabraknie takich spotkań i nie była to ostatnia okazja by tworzyć wspólnie piękne rzeczy.

Dajcie znać koniecznie czy widziałyście na żywo kiedyś flower boxy i czy brałyście udział w podobnych warsztatach, a tych z was, które jeszcze nie znają polecam obserwowanie mojego profilu na Facebooku

 

Flower Story

Flower Story

Dzień w którym pokochałam górskie schroniska

Dzień w którym pokochałam górskie schroniska